Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

A biogazdálkodás ösztönzése - OrganicTargets4EU

Támogatás: Horizon Europe, European Union

Koordináló szerv: IFOAM Organics Europe

Időtartam: 2022 szeptember – 2026 február

Konzorciumi partnerek: 18 konzorciumi partner 12 Európai országból (11 EUs + Svájc)

OrganicTargets4EU - A biogazdálkodás és az akvakultúra ösztönzése a Termőföldtől az Asztalig célok elérése érdekében    

Az OrganicTargets4EU átfogó célja a termőföldtől az asztalig stratégiában meghatározott ökológiai célok elérésének támogatása az ökológiai ágazat fejlődését befolyásoló kulcsfontosságú mozgatórugók és akadályok felmérése, valamint a célok eléréséhez szükséges lehetséges forgatókönyvek a kidolgozása révén.

A termőföldtől az asztalig stratégia célja az ökológiai gazdálkodás növelése azáltal, hogy 2030-ra az EU mezőgazdasági területeinek legalább 25%-át lefedi. Az EU által finanszírozott OrganicTargets4EU projekt felméri az ökológiai ágazatot formáló kulcsfontosságú mozgatórugókat és akadályokat, hogy lehetséges forgatókönyveket hozzon létre e cél eléréséhez. Az ökológiai termelésének növelése a jól működő piacok, a megalapozott tudás és a megfelelő kutatás és innovációs befektetések kérdése. A projekt elemzi az ökológiai gazdálkodás területi növelésének lehetőségeit, valamint az árutermelés, az értékláncok és a piacok növekedésének társadalmi-gazdasági hatásait. Felméri az ökológiai élelmiszerek iránti kereslet mozgatórugóiról, támogatja a tanácsadó szolgáltatásokat, azonosítja a tudásbeli hiányosságokat, és ösztönzi a tudományos és gyakorlatorientált ismeretek cseréjét és összehangolja az ökológiai tudás és innovációval kapcsolatos beruházásokat.

Az ÖMKi a következő feladatokban vesz részt:

Az ÖMKi a tudásmegosztás és kapacitásfejlesztés munkacsomagért felelős, melynek célja az ökológiai szektor tudásszükségletek felmérése, tudástárának bővítése, ajánlások megfogalmazása és az online tudáscsere előmozdítása, továbbá az ökológiai tanácsadó szolgáltatások elérhetőségének növekedését és a kapacitásépítés bővítése. Ennek érdekében ökológiai termelésre való átállással kapcsolatos gyakorlati közösségek (Communities of Practice) kialakítására kerül sor a fókuszországokban.

Ehhez kapcsolódóan az ÖMKi felméri a 8 fókuszországban az ökológiai mezőgazdasági tudás- és innovációs rendszer hiányosságait és lehetőségeit szakértők és kulcsfontosságú érintettek segítségével, akik bevonásával célzott műhelymunkák kerülnek megrendezésre mindegyik fókuszországban melyek célja: i.) a kölcsönös tanulási folyamatok elősegítése és az meglévő tanácsadói szolgáltatások átalakulásának elindítása; ii.) új átállási és ökológiai tanácsadó szolgáltatások kezdeményezése azokban az országokban ahol még nem állnak rendelkezésre, iii.) a lehetséges finanszírozási mechanizmusok és az állami és magánszféra közötti partnerségek kialakításának ösztönzése, továbbá a tanácsadási szolgáltatások bővítése. A műhelybeszélgetések eredményeképpen olyan akcióterv és szakpolitikai ajánlások készülnek melyek megerősítik az ökológiai tanácsadó szolgáltatásokat.

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2020. április 22.

Hír
Itt az idő a valós ökológiai fordulatra!

Az idei Föld napja mérföldkő az emberiség történetében: a koronavírus-járvány pofonütésszerűen hívta fel a figyelmet az ökoszisztéma pusztulásának az emberiségre gyakorolt közvetlen következményeire.

Részletek
2020. július 6.

Hír
ÖMKi az IFOAM-ban

Június 30-án megválasztották Dr. Drexler Dórát, az ÖMKi ügyvezetőjét az Ökológiai Gazdálkodók Európai Szövetsége (IFOAM Organics Europe) egyik alelnökének.

Részletek
2023. szeptember 26.

Általános
A pókok utódlása 2. rész

A pókok pár kivételtől eltekintve kizárólag ivarérés után válnak alkalmassá a párzásra, az ivarérés pedig vedléssel történik, hiszen a pókok (más ízeltlábúakhoz hasonlóan) kizárólag vedlés útján képesek növekedni.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Ökológiai szójatermesztés Európában

A legősibb kultúrnövények közé sorolható szója [Glyci- ne max (L.) Merril] a pillangósvirágúak családjához tartozik. Nagy (40 %) és kedvező aminosav-összetételű fehérjetartalmának köszönhetően jelentősége az utóbbi évtizedekben mind az emberi táplálkozás, mind az állati takarmányozás terén folyamatosan nőtt. 

Részletek

Kiadvány
Tönke és alakor tájfajták termesztése ökológiai gazdálkodásban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Kiadvány
Paradicsom tájfajták vizsgálata

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A tájfajták genetikai változatosságuk és alkalmazkodóképességük révén rendkívül értékesek, ugyanakkor az intenzív ipari termelés követelményeinek legtöbbször nem felelnek meg, így mára jobbára kiszorultak a termesztésből. 

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen