Hír 12 partnerünk a regeneratív mezőgazdaság útján
Galgahévízen gyűltünk össze a Regeneratív Mezőgazdaság Forradalma programban résztvevő gazdálkodó partnereinkkel november utolsó napján, hogy közösen értékeljük ki a 12 gazdaság talajtani adottságait, az alkalmazott művelési technológiáik előnyeit és hátrányait, valamint, hogy egymás jógyakorlataiból is inspirációt merítve segítsünk javítani a gazdaságok termelékenységén és fenntarthatóságán.
talajvédelem, forgatás nélküli talajművelés, Regeneratív Mezőgazdaság Forradalma
RészletekHír Gazdaságok értékelésére kifejlesztett digitális eszközt mutattak be kollégáink a CAPTIVATE projekt keretében
„Digitális eszköz gazdaságok fenntarthatósági értékelésére és szaktanácsolására a KAP intézkedéseivel összefüggésben – (CAPTIVATE EAD tool) bemutató” címmel rendeztük meg szakmai eseményünket Gödöllőn, 2023. november 30-án. A személyes részvétellel zajló eseményt online formában is tudták követni az érdeklődők, így közel 50 gazdálkodó és szaktanácsadó vett részt a EAD szoftver használatának bemutatóján.
Hír Láthatatlan gazdagság a talpunk alatt - December 5. a talaj világnapja
December 5-én ünnepeljük a talaj világnapját. A neves nap alkalmából szerte a világon eseményekkel és ismeretterjesztő kampányokkal hívják fel a figyelmet az egészséges termőtalaj fontosságára. A talaj a Földön élő fajok közel 60%-ának ad otthont, nagy mennyiségű szenet és vizet tárol, és élelmiszertermelésünk 95%-át biztosítja. Az ökológiai gazdálkodásban kiemelt szerepe van a talajban rejlő erőforrások fenntartható kezelésének, így az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) a világnap alkalmából az egészséges talajok jelentőségére és a biogazdálkodás talajvédő szerepére hívja fel a figyelmet.
talajvédelem, talajművelés, talajegészség
RészletekMit csinál az ÖMKi?
Az ÖMKi Magyarország egyetlen, kifejezetten fenntartható mezőgazdasággal foglalkozó, önálló szervezete. 2011 óta azon dolgozunk, hogy gyakorlati eredményeket adó kutatásokkal, hiteles tanácsadással, hatékony ismeretterjesztéssel Magyarországon is biztosítsuk az ökológiai élelmiszer-termelés versenyképességét. Valljuk, hogy a jövő a hagyományt a tudományos kutatás és az innováció eredményeivel ötvöző ökológiai gazdálkodási formáké. Elmagyarázzuk, miért!
Miért jó a bio?
Olyan mezőgazdasági forma, illetve élelmiszer-termelési rendszer, amely a termelés során a helyi erőforrásokat és a természetes folyamatokat részesíti előnyben a külső adalékokkal és az emberi szervezetre káros természetidegen anyagokkal szemben. Az így termelt élelmiszerek változatosak és táplálóak, előállításuk nem szennyezi a környezetet.
Jó az egészségnek
Jó a Földnek
Jó a helyi termelőknek
On-farm kutatás
Az on-farm kutatás életszerű helyzetekben kivitelezett, egyszerű kísérletek beállítását jelenti működő gazdaságokban, illeszkedve a gazdálkodók által meghatározott termelési célokhoz. A kísérletek témáját a résztvevő gazdaságokkal közösen alakítjuk ki. A kutatások főbb területei a szántóföldi gazdálkodás, a kertészet és a szőlészet. Itthon egyedülálló hálózatunkat a 78. OMÉK Agrárfejlesztési Díjjal, 2018-ban E.on Energy Globe Díjjal, 2019-ben a KSZGYSZ Környezet Védelméért oklevelével is elismerték. A hazánkban egyedülálló on-farm projekt az Agrárminisztérium és az MNVH által megítélt jelentős összegű uniós keretből 2023-ig tovább bővülhet.
Kapcsolódj be!
Támogatók


