Research Institute of Organic Agriculture
Cutting edge research Ecological approach Sustainable future

Support our work! hu en

Search


Keyword search

Category

Topic

(Deselect all)
Search

DIVERSIFOOD

A DIVERSIFOOD az EU Horizont 2020 munkaprogramja által támogatott kutatási projekt, amely a mezőgazdaságról egy merőben új gondolkodásmódot alakít ki. Fő célja, hogy a növényi diverzitás beépüljön a mezőgazdaságba és létrejöjjön a kapcsolat a jó minőségű helyi termékek és a lokális élelmiszer-ellátási rendszerek között.

Támogatás: Horizont 2020 Kutatási Keretprogram, Európai Unió

Koordinátor: INRA, Francia Nemzeti Mezőgazdasági Kutatóintézet, Institut National de la Recherche Agronomique, Franciaország

Időtartam: 2015. Március – 2019. Március

Konzorciumi partnerek: A DIVERSIFOOD projekt 12 európai országból összesen 21 partnert fog össze: http://www.diversifood.eu/partners/

A DIVERSIFOOD célja, hogy

  • támogassa a helyi fejlesztésű innovációkat
  • kidolgozzon új biodiverzitás-menedzsment modelleket
  • kialakítson új vetőmag-előállítási és palántanevelési módszereket; új haszonnövényeket, fajtákat és populációkat vezessen be a termesztésbe
  • segítse az előállítását és piaci hasznosítását az egészséges és ízletes élelmiszertermékeknek
  • bevezessen újszerű kísérleti és kommunikációs eszközöket az ágazati szereplők összekötésére.

Az ÖMKi alakor és tönke ősgabonákkal végzett kisparcellás és on-farm kísérletekkel vesz részt a kutatásban, valamint vizsgáljuk a hazai fogyasztói preferenciákat az előbbiek mellett a tájfajta paradicsomokra vonatkozóan is. Feladatvezetőként koordináljuk továbbá az agro-biológiai sokféleség európai szabályozásához adandó szakpolitikai javaslatok kidolgozását. A tönke és alakor tájfajták hazai értékelése és felszaporítása terén a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi kutatóintézetével működünk együtt.

This project received funding from the European Union's Horizon 2020 Research and Innovation program under Grant Agreement n° 633571.

Related content and more articles in this category

2019. August 8.

Completed international projects
OK-NET Arable

Az OK-NET Arable projekt a szántóföldi ökogazdálkodás területén elérhető legjobb európai gyakorlatokat gyűjti össze és teszi elérhetővé. Ezáltal az ökológiai gazdálkodás szereplői – gazdák, szaktanácsadók, kutatók stb. – közötti információcserét erősíti. A projekt-tevékenységekbe bevont biotermelőknek óriási szerepük van a gazdálkodással kapcsolatos ismeretek forrásaként és továbbadójaként egyaránt. Az OK-NET Arable eredményeképpen 2018-ban létrejön egy gazdálkodók számára könnyen elérhető online ismeretgyűjtemény, amely hozzájárul az európai ökotermelők és más ágazati szakemberek ismeretbővítéséhez, ezáltal az ökogazdálkodás sikeres megvalósításához.

Details
2019. August 8.

Completed international projects
Copper replacement - RELACS

As a system approach to sustainable agriculture, organic farming aims to effectively manage ecological processes whilst lowering dependence on off-farm inputs. 

 

 

Details
2019. August 8.

Completed international projects
Organic seed -
LIVESEED

The aim of this four-year EU research project is to enhance organic seed use and plant breeding, thus increasing the performance and sustainability of organic farming.

Details

Supporters

  
Website developed by

Biztos vagy benne?


Cancel Yes