Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

OK-NET Arable

Támogatás: Horizont 2020 Kutatási Keretprogram, Európai Unió

Koordináló szerv: IFOAM EU Group, Belgium

Időtartam: 2015. március - 2018. március

Konzorciumi partnerek: Az OK-NET Arable projekt 12 európai országból összesen 17 partnert fog össze: http://www.ok-net-arable.eu/index.php/project-partners

http://www.ok-net-arable.eu/

http://farmknowledge.org/

Az OK-NET Arable projekt a szántóföldi ökogazdálkodás területén elérhető legjobb európai gyakorlatokat gyűjti össze és teszi elérhetővé. Ezáltal az ökológiai gazdálkodás szereplői – gazdák, szaktanácsadók, kutatók stb. – közötti információcserét erősíti. A projekt-tevékenységekbe bevont biotermelőknek óriási szerepük van a gazdálkodással kapcsolatos ismeretek forrásaként és továbbadójaként egyaránt. Az OK-NET Arable eredményeképpen 2018-ban létrejön egy gazdálkodók számára könnyen elérhető online ismeretgyűjtemény, amely hozzájárul az európai ökotermelők és más ágazati szakemberek ismeretbővítéséhez, ezáltal az ökogazdálkodás sikeres megvalósításához.

Az OK-NET célja, hogy

  • kialakítson gazdálkodói innovációs csoportokat (farmer innovation groups), egy európai szintű együttműködő hálózatot, ennek elérése érdekében a projekt három fontos európai kultúrnövényre fókuszál: a burgonyára, a kenyérbúzára és a durum búzára
  • összegyűjtse és rendszerezze az ökológiai szántóföldi növénytermesztés területén elérhető legelőremutatóbb tudományos eredményeket, közzétegye azokat a termelők számára elérhető és könnyen felhasználható formában
  • létrehozzon az ökológiai gazdálkodás területén egy egyedülálló digitális szakmai platformot, amely lehetőséget biztosít a gazdálkodók, szaktanácsadók és kutatók közötti tudásmegosztásra - a platformon keresztül minden, a témában megalkotott szakmai anyag egy helyről, ingyenesen hozzáférhető.

Az ÖMKi a projektben a 2012 óta futó szántóföldi on-farm kutatási programjaira (gabona, pelyvás gabona, szója on-farm hálózatok) alapozva vesz részt, és a projekt-tevékenységekbe a hazai biogazdákat is bevonja. Ennek keretében 2015-ben „A szántóföldi ökogazdálkodók legfontosabb aktuális kihívásai” címmel szakmai műhelynapot szerveztünk, ahol a biogazdák legjelentősebb termesztéstechnológiai nehézségeit gyűjtöttük össze, valamint megosztották egymás között sikeresen alkalmazható módszereiket is.

A projekt lehetőséget adott olyan innovatív kutatási módszerek kipróbálásához, mint a multispektrális távérzékelés vizsgálata, melynek keretében infrakamerával felszerelt mezőgazdasági drónok működését teszteltük az őszi búza tesztparcelláinkban. (Távérzékelés)

This project received funding from the European Union's Horizon 2020 Research and Innovation program under Grant Agreement n° 652654.

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2019. július 4.

Oldal
Számít a támogatásod

Részletek
2022. július 25.

Nemzetközi projektek
Alulhasznosított gabonák és hüvelyesek értékláncfejlesztése - DIVINFOOD

Egészséges, növényi alapú élelmiszerek rövid értékláncának fejlesztése az agrobiodiverzitás hasznosításán keresztül

 

 

Részletek
2019. augusztus 8.

Nemzetközi projektek
Európai Agroökológiai Partnerség - ALL-Ready

Az agroökológiai élő laboratóriumok és a kutatási infrastruktúrák európai hálózatának előkészítése

 

 

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
A búza-kőüszög felismerése, megelőzése és védekezési lehetőségek az ökológiai gazdálkodásban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A búza-kőüszög, vagy büdösüszög (Tilletia caries) a búzán kívül más gabonaféléket is megfertőző gombabetegség, amely elsősorban a termés minőségét rontja. A Tilletia nemzetségbe több faj is tartozik, amelyek hasonló tüneteket okoznak, de közös jellemzőjük, hogy spóráik széllel és az egészséges szemek felületére tapadva terjednek, valamint közvetlenül a talajból fertőzhetnek. Összefoglalónk célja a kőüszög fertőzés jellemzőinek, a gomba életciklusának, valamint a fertőzés elleni védekezés módszereinek bemutatása.

Részletek

Kiadvány
Középkorai burgonyafajták on-farm vizsgálata

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A burgonya alapélelmiszernek számít hazánkban. Magyarország éghajlata lehetővé teszi a burgonya termesztését, az utóbbi évtizedekben tapasztalt hanyatló tendencia mellett is 16.412 hektáron termesztették ezt a növényt 2016- ban, 24,9 t/ha átlagtermés mellett. Ennek a területnek alig 0,43%-án (70,5 hektáron) terem bioburgonya.

Részletek

Rendezvény
Öko gyümölcstermesztési szakmai nap

Fókuszban a gyümölcsültetvények tápanyag- és vízellátása

Részletek

Kapcsolódó dokumentumok

Ökológiai gabonatermesztés

Ökológiai gabonatermesztés

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen