Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

RethinkAction, felhívás   2022. december 20. Hír

Felhívás gazdáknak

Várják a gazdák jelentkezését a RethinkAction projektbe!

Project összefoglaló és felhívás

A RethinkAction projekt az Európai Unió Horizont 2020 program keretein belül valósul meg. A projekt konzorciumot kilenc országból tizenhárom partner alkotja, olyan szakterületeket összefogva, mint a társadalomtudományok, a politológia, a földhasználaton alapuló döntéshozás, a környezettudományok, meteorológia, informatika és modellezés, integrált értékelési módszerek, földmegfigyelés (Earth Observation), klimatológia és kommunikáció.

A projekt 2021. év októberében kezdődött és a négyéves projektidőszakban a RethinkAction csapata több gazdasági szektorra is kiterjedő döntéshozatali platformot fejleszt ki, amely a szektorokban lévő felhasználók igényeihez fog igazodni. A platform egyértelmű és hasznos információkat fog nyújtani az éghajlatváltozáshoz kapcsolódó kockázatokról. A platform középpontjában a földhasználat és a vízgazdálkodás áll mint elsődleges fókuszpontok.

A projektnek szintén része 6 esettanulmány Európa szerte. Az egyik ilyen esettanulmány hazánkban, a dél-kelet magyarországi régióval foglalkozik, mely a leginkább kitett az éghajlat változásnak és a vele járó nehézségeknek.

Összességében, a RethinkAction projekt célja, hogy a politikai cselekvőképességen túl, az egyéni felelősségvállalás szükségességére is felhívja a figyelmet. A lehetséges megoldások társadalmasítási folyamatain keresztül a projekt segíteni fogja az európai döntéshozók, érdekelt felek és polgárok aktív részvételét a klímaváltozás elleni fellépésben.

Ha Ön a földhasználattal és/vagy az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodással és annak mérséklésével foglalkozik, csatlakozzon a RethinkAction projekthez. Kíváncsiak vagyunk az Ön véleményére és elképzeléseire a régiója fenntartható földhasználatával kapcsolatban, és közösen szeretnénk egy új diskurzust létrehozni.

A részvételével Ön:

  • Segít meghatározni a RethinkAction project fejlődésének irányát.
  • Bővíti és nemzetközivé teheti szakmai hálózatát.
  • Exkluzív meghívásokat kap a projekt konzorcium által szervezett munkatalálkozókra, képzésekre és konferenciákra.

Elérhetőségek: Dániel Ganszky
Project Manager, Geonardo

daniel.ganszky@geonardo.com

Project: RethinkAction

Website: https://rethinkaction.eu/

Twitter: https://twitter.com/rethink_action

Facebook: https://www.facebook.com/RethinkAction

Instagram: https://www.instagram.com/rethinkaction/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/rethinkaction/about/

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2023. április 21.

Hír
Tájfajta paradicsompalánták 2023 – Fajtaválaszték és dátumok

Részletek
2021. július 15.

Hír
Kedvenc mérgünk a glifozát: 1600 tonna/év Magyarországon, maradhat?

A glifozát a legnagyobb mennyiségben felhasznált, levélen keresztül felszívódó, totális hatású gyomirtó szer, amelyet szántóföldön, kertészeti kultúrákban, kiskertekben, városi területeken, utak és vasúti töltések mentén egyaránt széles körben használunk gyom- és cserjeirtása, valamint állományszárításra.

Részletek
2023. augusztus 29.

Hír
Változatos talajtakarással a biológiai sokszínűségért

Minden élőlénynek megvan a helye az ökoszisztémában. A biológiai sokféleség életünk elengedhetetlen alapja. Tiszta levegőt és vizet, jó minőségű termőtalajt, a növények beporzását, élelmet és egyéb hasznos nyersanyagokat biztosít nekünk, egészségünk és élelmiszerbiztonságunk alapkövét jelenti. A biológiai sokféleség csökkenése óriási probléma, hiszen az élet, a túlélés biztosítéka sérül általa. Az iparszerű mezőgazdaság nemcsak okozója, de elszenvedője is a pusztulás folyamatának. Jövőnk és teli éléskamránk záloga a természettel nagyobb összhangban működő agrárium, mely életteret biztosít számos fajnak, amellett, hogy élelmiszerellátásunkat is biztosítja. Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) az őszi vetések közeledtével a változatosság megőrzésére és a megfelelő talajtakarásra bíztat.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
A cseresznyelégy elleni védekezés lehetősége ökológiai gazdálkodásban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Az ökológiai gazdálkodásban a cseresznyelegyek (Rhagoletis cerasi és Rh. cingulata) elleni védekezés kihívást jelent a termelők számára, mivel e kártevők ellen jelenleg nem áll rendelkezésre szelektív, megbízhatóan hatékony és az ökológiai gazdálkodásban is alkalmazható növényvédőszer.

Részletek

Kiadvány
Középkorai burgonyafajták on-farm vizsgálata

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A burgonya alapélelmiszernek számít hazánkban. Magyarország éghajlata lehetővé teszi a burgonya termesztését, az utóbbi évtizedekben tapasztalt hanyatló tendencia mellett is 16.412 hektáron termesztették ezt a növényt 2016- ban, 24,9 t/ha átlagtermés mellett. Ennek a területnek alig 0,43%-án (70,5 hektáron) terem bioburgonya.

Részletek

Kiadvány
Mezei aszat

A mezei aszat egyre nagyobb problémát jelent, különösen a nagy szervesanyag-tartalmú szántóterületeken gazdálkodók számára, ökológiai és konvencionális gazdálkodásban egyaránt. Ha sikerül megtelepednie, akkor kitartó munkára van szükség ahhoz, hogy az állományát elfogadható szintre szorítsuk vissza. 

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen