Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

Növényi génmegőrzés - Farmer's Pride - Zárókonferencia

Június 28 és július 1 között, több mint 150 fő részvételével, a virtuális térben került megrendezésre a Farmer’s Pride H2020 projekt záró konferenciája.

Az első napon olyan kezdeményezések mutatkoztak be, amelyek az in situ génmegőrzés társadalmi értékének a megértésére irányulnak (például a tájfajták/gazdálkodói fajták forgalmazásával vagy a vad rokon fajok kedvező tulajdonságainak növénynemesítésben történő felhasználásával kapcsolatban), valamint ezeknek az értékeknek a népszerűsítésére törekszenek, mind jogalkotási szinten, mind az érintett potenciális szereplők körében. 

A konferencia második napján olyan kezdeményezésekkel, például közösségi génbankokkal ismerkedhettek meg a résztvevők, amelyek támogatják és megkönnyítik a növényi szaporítóanyagok in situ használatát - például a populációk in situ jellemzését, a tulajdonságokkal kapcsolatos információkhoz való hozzáférés biztosítását és a mintákhoz való hozzájutás módját, valamint a vetőmag-rendszerek szereplői közötti együttműködést. Magyarországról a Magház (www.maghaz.hu) közösségi génbank került bemutatásra. 

A harmadik nap az in situ megőrzés gyakorlati megvalósítására összpontosított, az előadók jól működő példákat mutattak be az optimális populáció méretét, a populációk kezelését és az in situ és ex situ génmegőrzés összehangolását tekintve. 

A konferencia utolsó szekciója keretében került megvitatásra a növényi genetikai erőforrások in situ megőrzését és fenntartható felhasználását szolgáló európai hálózat létrehozása. Szó volt a hálózat irányításának és működésének szempontjairól, az érdekelt felek számára nyújtott előnyökről és a hálózat kereteiről, valamint annak hosszútávú működéséről, fenntartásáról. A program végén döntéshozók és szakértők osztották meg a hálózattal kapcsolatos véleményüket egy kerekasztal beszélgetés során. 

A konferenciát az érdekelt felek visszajelzése és a hálózat elindításához szükséges következő lépések megvitatása zárta.

A projekt részleteiről itt olvashattok bővebben.

 

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2022. február 17.

Hír
Mi is az az ökológiai heterogén anyag?

A sikeresebb ökológiai gazdálkodáshoz a jelenleginél sokkal változatosabb növényi szaporítóanyagokra, valamint az adott éghajlati és ökológiai termesztési körülményekhez alkalmazkodott, széleskörű fajtaválasztékra lenne szükség.

Részletek
2020. szeptember 2.

Hír
Tájfajta paradicsomok a fenntartható gasztronómiáért

Úttörő kezdeményezésnek nyitottak utat a génbankból kiszabadított ÖMKi tájfajta paradicsomok.

Részletek
2019. szeptember 5.

Hír
Mezőgazdasági sokféleség. Neked fontos?

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Ökológiai gabona-
termesztés

Az ökológiai növénytermesztésben a legfontosabb növénycsoportot a gabonafélék jelentik. Magyarországon az ökológiai termesztésű szántóföldi növények között a gabonafélék közel 50%-os részaránnyal szerepelnek.

Részletek

Magkeverék - kis kiszerelésben
ÖMKi Élő Sorköz vetőmagkeverék (kis kiszerelésben)

Egységár: 5 999 Ft + ÁFA/kg

Részletek

Kiadvány
Talajápolás a szőlőben – fókuszban a fajgazdag sorköztakarás

Európa neves történelmi borvidékei páratlan természeti értékeket hordoznak. Növény- és állatviláguk gazdagsága, kialakításuk kultúrtörténeti sajátosságai, önmagában is jelentős értéket képvisel (Page & Goldammer 2004, Illyés & Bölöni 2007). 

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen