Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

2021. május 17. Hír

FiBL Nyílt Nap és ÖMKi Szakmai Nap - Ökológiai mezőgazdaság és ami mögötte van

Ingyenes nemzetközi ökológiai gazdálkodási konferencia, online. Elindult a regisztráció!

Ökológiai és bio – szavak, melyekről mostanság mindenki beszél. De miről is szól az ökológiai mezőgazdaság? Mit jelent valójában a bio élelmiszer? Az ökológiai szemlélet tényleg megoldást nyújthat a 21. század globális kihívásaira – mint például az éghajlatváltozás, az éhezés vagy a biodiverzitás elvesztése?

2021. május 27-én az első online FiBL nyílt napon, amelyen az ÖMKi saját szakmai napot is szervez, az ökológiai mezőgazdaság nemzetközi világába kalauzoljuk el az érdeklődőket, sőt, még azon is túl! Fedezd fel, hogy az ökotermelés miként járul hozzá az éghajlatváltozás csökkentéséhez, hogy mi köze a tyúkoknak az ökológiai almához, vagy hogy mit tesznek az ökológiai mezőgazdasági kutatóintézetek a kakaótermesztés, vagy éppen a vetőmagtermesztés fenntarthatóságáért. 


Csatlakozz, és ismerd meg a FiBL Csoport (FiBL Svájc, FiBL Németország, FiBL Ausztria, FiBL Franciaország, a magyarországi Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet és a brüsszeli FiBL Európa) nemzeti és nemzetközi szinten végzett változatos és kiemelkedő szakmai munkáját!

Fedezd fel, hogy mely területeken tudnál együttműködni az ökológiai gazdálkodás kutatóival, nyerj betekintést a szervezetek szakértőinek tevékenységébe, valamint az ökológiai és fenntartható termelés, a biológiai sokféleség, az éghajlatváltozás és még sok más téma országokon és tudományágakon átívelő legújabb ismereteibe! Ismerd meg az ÖMKi legújabb kutatásai témáit és eredményeit! Előadásaink témái:

  • Az ökológiai vetőmagok helyzete Magyarországon
  • Tájfajta paradicsomok: egy sikertörténet
  • Talajtermékenység és tápanyagutánpótlás kérdései ökológiai termelésben
  • IoF (internet of food and farm) a legeltetett húsmarha ágazatban. Láthatóvá tehetjük a láthatatlant?
  • Agroökológiai együttműködés a kelet-közép-európai térségben
  • Ökológiai szőlőtermesztés: A Nagy-Somlói Borvidék kísérlete
  • Tapasztalatok a szőlősorközök zöldítéséről – ökoszisztéma szolgáltatások vizsgálata szőlőültetvényeken
  • Diverzitás a szántóföldön és az asztalon: ősgabona fajtatesztek és termékfejlesztés
  • Vetésforgó gazdagítása pillangósokkal, szója az ökoszántón
  • Búza fajtatesztek az ÖMKi On-farm hálózatában

AZ ÖMKI SZAKMAI NAP KERETÉBEN ZAJLÓ ELŐADÁSOK RÉSZLETEIT IDE KATTINTVA ÉRED EL.

A teljes programban 40 párhuzamosan futó előadás közül választhatsz, amik az alábbi fő témákat járják körül: 

  • Fenntarthatóság és biodiverzitás
  • Állattenyésztés
  • Kapacitásfejlesztés és tudásmegosztás
  • Talajtermékenység és növénytermesztés
  • Ökológiai élelmiszerfeldolgozás és táplálkozás
  • Az ökológiai termelés szabályozási követelményei, integritása
  • A fenntartható élelmiszertermeléssel kapcsolatos szakpolitikai fejlemények, távlati célok

A TELJES PROGRAM IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL.

Az egyes szekciókban a FiBL különböző európai országokban dolgozó kutatói és tanácsadói és az ÖMKi munkatársai ismertetik az ökológiai kutatás legújabb eredményeit, gyakorlati tanácsot adnak, és lehetőséget biztosítanak kérdések feltevésére, megbeszélésére is. A részletes programban jelöltük az egyes szekciók nyelveit. Három magyar nyelvű szekció lesz, illetve további három, amiben az ÖMKi munkatársai is szerepelnek, szinkrontolmácsolással szintén meghallgatható magyarul. A több előadás angol nyelven, vagy angol nyelvű tolmácsolással lesz elérhető. 

Akár az egész napon részt vennél, hogy közelebbről megismerd az ökológiai mezőgazdaságot és mindazt, ami mögötte van, akár csak bizonyos előadásokat hallgatnál meg, regisztrálj most! A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

Köszönjük, ha ezt a meghívót továbbítod az ismerőseidnek is! Szeretettel várunk az első online FiBL nyílt napon, azon belül az ÖMKi szakmai napon május 27-én.

Az esemény a FiBL Európa, a FiBL Svájc, a FiBL Németország, a FiBL Ausztria, a FiBL Franciaország, valamint a magyarországi Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) közös rendezésében valósul meg, bemutatva a hat intézményben folyó munka rendkívüli változatosságát. Az ülések német, francia, angol, illetve magyar nyelven zajlanak (angol nyelvű szinkrontolmácsolással).

További információ a FiBL nyílt nappal kapcsolatban ide kattintva érhetők el. 


Mit kell tudni az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézetek csoportjáról?

Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézetek a világ vezető intézetei az ökológiai mezőgazdaság területén. A csoport erőssége az interdiszciplináris kutatás, a gazdálkodókkal, valamint az élelmiszeriparral közösen kifejlesztett innovációk létrehozása és a gyors tudásátadás. A szakmai csoport tagjai a FiBL Svájc (alapítás éve: 1973), FiBL Németország (2001), FiBL Ausztria (2004), ÖMKi (2011), FiBL Franciaország (2017) és FiBL Európa (2017). Összesen körülbelül 280 munkatárssal a különböző helyszíneken.

ÖMKI SZAKMAI NAP
A nyílt nap keretében megrendezett ÖMKi szakmai napot a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat támogatása teszi lehetővé. 

MNVH_logo_RGB_H

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2018. december 21.

Hír
Kellemes ünnepeket!

🎄 🎁Köszönet az ünnepek jegyében🎄

Részletek
2021. február 4.

Hír
Tájfajta paradicsomaink Magyarország kiválóságai között

Február 18-ig itt adhatod le voksodat az általad leginkább díjazott jelöltekre, köztünk ránk is!

Részletek
2018. május 4.

Hír
6. Nemzetközi Ökológiai Mezőgazdasági Tudományos Konferencia

2013-ban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet szervezte Egerben a Nemzetközi Ökológiai Mezőgazdasági Tudományos Konferenciát (ICOAS), melynek folytatása 2015-ben Pozsonyban zajlott, idén pedig a festői Esterházy Kastély ad számára helyet, Kismartonban. A konferencia célja, hogy összekapcsolja az ökológiai gazdálkodásért tevékenykedő kutatókat, hogy a legfrissebb tudományos eredményeket és az ökológiai gazdálkodásában elért fejleményeket megoszthassák egymással.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
ÖMKi szántóföldi on-farm kutatások - Búza 2021

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások: on-farm fajtatesztek eredményei - 2018

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A 2012 őszén elindított és ökológiai gazdaságokban megvalósított étkezési búza fajtatesztjeink 2018-ban is folytatódtak. Új önkéntes gazdaságok bevonásával a vizsgálati helyszíneink számát sikerült tovább növelni és ezekkel az ország fontosabb gabonatermő régióit még jobban sikerült lefedni, mint korábban.

Részletek

Kiadvány
Talaj és klíma - Az ökológiai gazdálkodásban alkalmazott talajművelés éghajlatra gyakorolt hatása

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen