Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

2022. július 25. Hír

BIOEAST kérdőív

A BIOEAST Kezdeményezés felmérést folytat, hogy felmérje a bioalapú gazdaságban valamilyen szempontból érdekelt közép- és kelet-európai szereplők szükségleteit és elképzeléseit, és azokat tolmácsolja a Körforgásos és Bioalapú Európai Gazdaság Közös Vállalkozás (CBE JU) felé: milyen a régiót érintő intézkedések és együttműködések segítenék a részvételünket a bioalapú gazdaság eredményes megvalósításában?

A Bio-based Industries Consortium, valamint az Európai Bizottság által létrehozott CBE JU egy kétmilliárd eurós költségvetéssel rendelkező európai köz-magán társulás (PPP). A szervezet célja olyan kiváló projektek támogatása, amelyek elősegítik az értékláncok különböző pontjain elhelyezkedő különböző szereplők együttműködését, a biomassza előállítóitól és hulladékfeldolgozóktól a kutatókig és a feldolgozóiparig, egyben mérsékelve a hasonló együttműködések kockázatát.

A statisztikák szerint a közép- és kelet-európai régióban érintett szereplők igen kis számban élnek a CBE JU által kínált lehetőségekkel. Annak érdekében, hogy ezen változtassunk, és ennek megfelelően alakítsuk a jövőbeli pályázati kiírásokat, e kérdőív segítségével szeretnénk összegyűjteni a potenciális pályázók igényeit. Az általatok képviselt szervezet profiljától függően egyes kérdések jól ismert témákat érintenek majd, míg mások talán kevésbé. Kérjük, válaszoljatok minden feltett kérdésre, hogy teljeskörű képet kaphassunk arról, mely területeken van szükség leginkább támogatásra ahhoz, hogy felzárkózzunk versenytársainkhoz!

Az alábbi kérdőív célja annak felmérése, hogy a nyersanyagoktól a bioalapú termékekig húzódó értéklánc mely szakaszaiban mutatkozik a legnagyobb igény a támogatásra, összhangban a CBE JU által meghatározott beavatkozási területekkel. Ezt követően arra kérünk, hogy válasszátok ki a felajánlott lehetőségek közül, esetleg javasoljatok egyéb olyan intézkedéseket, amelyek az általatok képviselt szervezet szempontjából előnyösek, stratégiai társulások, együttműködések létrejötte, illetve piacbővülés útján. Kérlek tartsátok szem előtt, hogy még ha a CBE JU által kínált lehetőségekkel nem is terveztek személy szerint élni, a program során születő projektek, eredmények és kezdeményezések a számotokra is haszonnal járnak.

A kérdőív szekcióinak kitöltése 15-25 percet vesz igénybe. A válaszok mind hozzájárulnak a BIOEAST Stratégiai Tervének megalkotásához. Ez a dokumentum a 11 közép- és kelet-európai tagállam igényeit egyesíti majd, hogy segítse a CBE JU szervezetét, valamint a nemzeti döntéshozókat, a jövőbeli munkaprogramok és pályázati kiírások kialakításában.

 

A kérdőívet az alábbi linken éritek el:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/HU_CBEJUandBIOEASTsria

 

Emellett szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy 2022. szeptember 2-án egy online, angol nyelvű validációs workshopra kerül majd sor, ahol véleményezhetitek a felmérés eredményeit összegző Stratégiai Tervet! A workshopra az alábbi linken regisztrálhattok:

https://forms.office.com/r/1fry951Uvr

 

Kérdés esetén, keressétek bátran Józó Murielt (jozo.muriel@vbk.bme.hu)!

Köszönjük a kitöltéseket!

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2021. március 4.

Hír
Őrizzük meg együtt a hazai biogazdálkodás úttörőjének emlékét!

Szoborállítás Prof. Dr. Sárközy Péter emlékére.

Részletek
2019. július 24.

Hír
INVITE – Innovációk az európai fajtatesztekben, beszámoló a gyakorlati bemutatóról

A háromnapos rendezvény első napjára a projektben partnerként nem résztvevő, azonban annak céljai elérésében érdekelt szervezeteket is meghívtak, így képviseltethette magát az ÖMKi is.

Részletek
2022. november 21.

Hír
Jobb adni, mint kapni!

Az adventi készülődés kezdetén egy jótékony kezdeményezésnek és a vásárlók közreműködésének köszönhetően igazán fontos ügy kerül a középpontba: az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet, valamint a Zöld Kör programja az ökológiai mezőgazdaságban felhalmozott tudást és tapasztalatokat viszi házhoz mindazoknak, akik kisléptékben, a saját házuk táján is a biogazdálkodás felé fordulnának, és szívesen fogadnak ehhez szakértői segítséget. A program egy jótékonysági felajánlásnak köszönhetően valósulhat meg: kereskedelmi akciók helyett adománygyűjtő programban vehetnek részt azok a vásárlók, akik november 25-én a dm üzleteiben vásárolnak.  A Black Friday helyett meghirdetett Giving Friday napján a forgalom 5%-át ajánlja fel a drogériahálózat a célból, hogy a jövőben könnyebben elérhetőek legyenek a vegyszermentes gazdálkodás fortélyai a hobbikertészek és az iskolakertek számára.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
A paradicsom ökológiai termesztése

Az ökológiai zöldségtermesztés egyik legkedveltebb kultúrája a paradicsom. Alapvető elvárás, hogy az ökológiai termesztésből származó bioparadicsom konvencionális terményekhez viszonyított magasabb árát a jobb minősége és íze tegye indokolttá. 

Részletek

Kiadvány
ÖMKi szántóföldi on-farm kutatások - Búza 2021

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Kiadvány
Középkorai burgonyafajták on-farm vizsgálata

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A burgonya alapélelmiszernek számít hazánkban. Magyarország éghajlata lehetővé teszi a burgonya termesztését, az utóbbi évtizedekben tapasztalt hanyatló tendencia mellett is 16.412 hektáron termesztették ezt a növényt 2016- ban, 24,9 t/ha átlagtermés mellett. Ennek a területnek alig 0,43%-án (70,5 hektáron) terem bioburgonya.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen