Híreink
.png)
HírOktatók képzése a biovetőmagok minőségéről
ökológiai vetőmag, biovetőmag, liveseeding
Részletek.png)
Hír
OHM webináriumok és workshopok
Beszámoló a LiveSeeding nemzetközi projekt rendezvényeiről, ökológiai heterogén anyagok témájában
ökológiai heterogén szaporítóanyag, liveseeding
Részletek
Hír
Legyél az önkéntesünk, segítsd az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet kommunikációját!
Ha szeretnéd hasznosan tölteni a szabadidődet, ha szívesen belelátnál egy jól működő szervezet mindennapjaiba, ha érdekel az ökológiai szemlélet, a fenntartható mezőgazdaság és élelmiszerellátás, akkor közöttünk a helyed!
Részletek.png)
Növényvédelem
A zöldségmagfogás alapjai a házikertek művelőinek
Az utóbbi évtizedekben egyre fontosabbá vált az élelmiszer-önrendelkezés, valamint az egészséges élelmiszer iránti igény gondolata. Terjed a zöldségek, gyümölcsök házikerti termesztése, ezzel párhuzamosan egyre ismertebbé válik a tájfajta fogalma is, köszönhetően egyes szervezetek ismeretterjesztő munkájának. Az élelmiszer-önrendelkezésnek és egyben a tájfajták fenntartásának kulcsfontosságú mozzanata a saját magfogás, amivel évről-évre biztosítjuk a termesztéshez szükséges vetőmagot.
Részletek
Növényvédelem
A gabonákat veszélyeztető vírusos betegségek
A termesztett kultúrnövényeinknek minden más élőlényhez hasonlóan megvannak a maguk betegségei. Ezek közül a vírusok okozta betegségek sem maradnak ki. A vírusos betegségek megjelenése jelentős terméskiesést okoz, ha a vírus jelen van az állományban, azt eltüntetni, a fertőzés erősségét csökkenteni, a növényt meggyógyítani nem lehet. A vírusos gabona elfogyasztása – ellentétben a fuzáriumos gabonával – takarmányként vagy élelmiszerként biztonságos, de vírusos állományról vetőmagot semmiképpen ne fogjunk!
gabonatermesztés, növénybetegségek, vírus
Részletek
Növényvédelem
Hogyan válasszunk fajtát a kalászosok biotermesztése során
A gabonafélék a szántóföldi vetésforgók meghatározó növényei: a hazai adatok szerint országosan a szántók 32,2%-án, az öko szántók 36,7%-án termesztettek kalászos gabonákat, elsősorban őszibúzát. Eredményes és profitábilis termesztésüket ugyanakkor rendkívül sok dolog határozza meg és befolyásolja nagymértékben. Ezek egyike a termesztett fajta, amely a benne genetikailag rögzült tulajdonságok révén nagy hatással van szinte minden gabonaféle termesztésének eredményességére. Mindenképpen érdemes megfontolni, milyen fajtát válasszunk biotermesztésre.
ősgabona, gabonatermesztés, kalászosok
RészletekTámogatók


