Híreink
.png)
NövényvédelemNövényvédelmi felhívás 2023. június
2023 időjárása egészen másképpen alakult, mint az előző évek tavasza, hűvösebb volt, több csapadékot kaptunk, és sajnos több hullámban hűlt fagypont alá a hőmérséklet.
Sok helyen emiatt egyáltalán nem lehet termésre számítani, a kajszitermést a márciusi fagyok, a cseresznyetermést az áprilisi fagybetörés tette tönkre, olyannyira, hogy még a házikertekben, a lakóházak közötti védett területeken sincs termés. Ennek ellenére nem szabad elhanyagolni a termés nélkül maradt fák növényvédelmét, mivel a lombozatot számos kórokozó, kártevő támadhatja.
növényvédelem, növényvédelmi felhívás, növényvédőszer
Részletek.png)
Hír
Növényvédelem, komposzthasználat és palántanevelés témában tartottunk szakmai napot Zsámbokon
2023. május 31-én tartotta meg zöldségkertészeti témájú szakmai napját az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet Zsámbokon. A rendezvény fókuszában az ökológiai zöldségpalánta előállítás, a komposzthasználat és a növényvédelem állt.
tájfajta paradicsom, palántanevelés, biopalánta, palántanevelő közeg, komposzthasználat
Részletek.png)
Növényvédelem
Mi fán terem? A csonthéjasok környezetbarát növényvédelme
Kezdd kicsiben, NEVELD NAGYRA! Növényvédelem a biokertben sorozat 3. rész
biokertészkedés, csonthéjasok, ökológiai növényvédelem
Részletek
Hír
Kezdd kicsiben, NEVELD NAGYRA!
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet legújabb filmes, cikkes sorozata most a hobbikertészeket szólítja meg növényvédelmi jótanácsokkal. A videókban McMenemy Márk kalauzolja a nézőket az ökológiai növényvédelem praktikáiba, és az ÖMKi szakembereivel együtt megmutatja, miként érdemes belevágni a vegyszermentes kertészkedésbe. A hazai kertek biológiai sokszínűségének feltérképezésére pedig elindult a Pók-Háló - egy önkéntes alapon működő közösségi kutatás -, ahol a pókok megfigyelésével a résztvevők aktívan hozzájárulhatnak a mindennapi életterünk természetközeliségéről alkotott tudásbázis bővítéséhez.
növényvédelem, kiskert, pók-háló
Részletek.png)
Növényvédelem
Amit a fuzariózisról tudni érdemes
A kalászos gabonákat a bio és a konvencionális termesztési környezetben is rengeteg betegség képes megtámadni. A lombozatot megfertőző kórokozók mellett – sajnos – vannak olyan betegségek is, amelyek a kalászt, illetve a termést adó gabonaszemeket betegítik meg. Ezen betegségek közül a kalászfuzariózis az, amely messze a legnagyobb problémát okozza.
ökológiai gazdálkodás, szántóföldi növényvédelem, fuzariózis
Részletek.png)
Növényvédelem
Szántóföldi károsítók természetes ellenségei
A biotermesztési környezetben levő szántóföldi növénykultúrákat ugyanazok a kártevők fenyegetik, amelyek a konvencionális termesztési környezetben is veszélyeztetik az adott kultúra termését. A kártevők elleni küzdelemben ugyanakkor a konvencionális termesztést folytató gazdák szinte kizárólag csak a kémiai növényvédelemre támaszkodnak. Még akkor is, ha ez egyre költségesebb és egyre több technológiai „lyuk” van a betiltott, illetve engedély-megújításban nem részesült készítmények miatt.
biogazdálkodás, szántóföldi diverzifikáció, szántóföldi növényvédelem
RészletekTámogatók


